Ochrana a léčba dřeva

OCHRANA A LÉČBA DŘEVA

Dřevo jako přírodní materiál je vystaveno působení mnoha negativních vlivů, mezi něž patří i biotičtí škůdci, kteří způsobují rozsáhlé změny vzhledu a hlavně funkčnosti dřeva. Mezi dřevokazný hmyz se řadí Červotoč proužkovaný, Červotoč umrlčí, Tesařík krovový. Mezi dřevokazné houby se řadí Dřevomorka domácí, Popraška sklepní, Pornatka Vaillantova, Outkovka, Trámovka plotní. Dřevokazný hmyz a houby negativně ovlivňuje pevnost dřeva, až se dřevo stává měkkým, lámavým a drobivým. Plísně a dřevozbarvující houby jsou z hlediska degradace méně nebezpečné, mění pouze barvu a propustnost dřeva, tzn. podílí se na dekorativních změnách. Dřevokazné houby a dřevokazný hmyz způsobují vážnou destrukci dřeva a nutnost ochrany před jeho znehodnocením je velmi důležitým úkolem.

NABÍDKA SLUŽEB

Nabízíme Vám odborné posouzení před zahájením rekonstrukcí, oprav a půdních vestaveb s možností podstatnou část dřevěných prvků zachránit a zabránit tak zbytečným výměnám za nové dřevo.

CENOVÁ KALKULACE

U této činnosti provádíme nejdříve průzkum (zdarma) a poté vybereme nejvhodnější asanační postup a zpracujeme cenovou nabídku.

Objednávkový formulář

(*) Povinná políčka.

 

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím